Sieť parkomatov v zónach PAAS sa rozrastá

761

V týchto dňoch dokončuje hlavné mesto osádzanie nových parkomatov v PAAS zónach – v Starom Meste v lokalite Hlavná stanica – Blumentál a na Nivách v Ružinove.

„Aj keď dáta potvrdzujú, že väčšina vodičov preferuje mobilné aplikácie ako spôsob platby za hodinové parkovné, chceme aby aj iný spôsob platby, ktorý nie je odkázaný na smartfón, bol ľahko dostupný a komfortný. Preto sieť parkomatov postupne zahusťujeme. Zároveň dopĺňame parkomaty, ktorých dodanie pôvodne meškalo kvôli svetovej tzv. čipovej kríze. V posledných týždňoch sme umiestnili spolu 31 nových parkomatov,“ približuje hlavné mesto na sociálnej sieti. Polohy parkomatov nájdete na mape www.paas.sk/mapa-zon/

Bratislavčania a Bratislavčanky môžu v parkomatoch využiť aj svoju bonusovú kartu PAAS, s ktorou majú 2 hodiny parkovania denne zadarmo (s výnimkou niektorých najviac vyťažených ulíc v centre mesta). Vodiči bez trvalého pobytu v Bratislave túto výhodu bonusovej karty nemajú. Bližšie info k bonusovej karte, ktorú môže získať každý obyvateľ s trvalým pobytom v Bratislave za 10 eur ročne, nájdete na bit.ly/BonusovaKarta_PAAS.

Lístky zakúpené v parkomate sú virtuálne a nie je potrebné ich vkladať za okno vozidla. Po zaplatení parkovného cez parkomat tak už nie je potrebné vrátiť sa naspäť k zaparkovanému vozidlu – lístky fungujú ako elektronické oprávnenie, to znamená, že v parkomate zadáte evidenčné číslo vozidla, na ktoré chcete uhradiť parkovné a dané EČV je evidované v systéme. Pri kontrole kontrolór naskenuje EČV a systém mu ukáže, že na dané EČV bol vydaný parkovací lístok.

Okrem mobilných aplikácií a parkomatov je tiež možné uhradiť hodinové parkovné aj u partnerských prevádzok, ktorých zoznam nájdete tiež na mape www.paas.sk/mapa-zon/.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR