Máme za sebou ďalší výjazd. Tieto projekty čakajú Ružinovčanov

1082
Župan Juraj Droba a starosta Ružinova Martin Chren
Župan Juraj Droba a starosta Ružinova Martin Chren

Štvrtky sú v znamení výjazdov do regiónu. V teréne riešime problémy, ktoré trápia naše mestá a obce a na ktoré neustále poukazujeme, že je nutné ich financovať z eurofondov.

Na poslednom výjazde sme to nemali ďaleko, so starostom Martinom Chrenom a župnými poslancami sme navštívili Ružinov. Druhá najväčšia mestská časť v Bratislave je aktraktívna pre život, avšak noví Ružinovčania vytvárajú tlak na celú infraštruktúru. Boli sme si pozrieť projekt nového pavilónu s deviatimi triedami, ktorý rastie na Medzilaboreckej a financovaný je z IROP-u. Po ňom rozľahlý školský a športový areál na Vietnamskej, kde Ružinov vybuduje novú budovu pre základnú školu v Trnávke, ale aj športoviská a multifunkčnú telocvičňu pre celú komunitu. Týmto projektom sa bude uchádzať o podporu z Plánu obnovy.

Ďalšou témou bola doprava. Mestská časť má projekty parkovacích domov aj revitalizácie vnútroblokov. Keďže Ružinov je sídlo viacerých veľkých zamestnávateľov, témou že samozrejme doprava a parkovanie. Na stole je rekonštrukcia a predĺženie ružinovskej radiály s prepojením na terminál pri Avione. A na záver Štrkovecké jazero. Revitalizáciou prejde okolie, ale pripravuje sa aj projekt modernizácie detského ihriska, ktoré by po novom bolo ako prvé v Bratislave celoročné. Ambiciózny je tiež projekt rekonštrukcie a rozšírenia zimného štadióna.

„Páčia sa mi dve zelené riešenia. Teplo z tvorby ľadových plôch sa dá použiť na vyhrievanie 25 m bazéna a mohla by pribudnúť aj zelená strecha s oddychovou zónou a skateparkom. Starosta má veľké ambície a postupne ich napĺňa. Radosť spolupracovať,“ povedal po štvrtkovom výjazde predseda BSK Juraj Droba.