Maša Machatsová je novou majsterkou sveta v jazz dance sólach

1685

Skvela správa z majstrovstiev sveta v tanečnom športe – jazz dance, ktoré stále prebiehajú vo Varšave! Naša reprezentatka Maša Machatsová sa stala majsterkou sveta. Je to pre Slovensko historický úspech, nakoľko sa to v tejto disciplíne doposiaľ nikomu zo Slovenska nepodarilo. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 1084 tanečníkov z 21 krajín sveta.

Klub modernej gymnastiky DANUBIA podporil Bratislavský samosprávny kraj v rámci BRDS.

Klub modernej gymnastiky DANUBIA je registrovaný v Slovenskom zväze modernej gymnastiky už od roku 1990. Jeho zakladateľkou, predsedníčkou a hlavnou trénerkou je Erika Brandnerová. Danubia organizuje pravidelné tréningy pre deti už od 4 rokov, pričom dôraz kladie na systematickú prípravu s dlhodobými cieľmi a výsledkami. 

Súčasťou klubu Danubia je jeho sesterský klub – tanečný súbor Halo halo. V ňom sa deti špecializujú na tanec, najmä show dance, ale aj jazz, balet a modernu. Tanečný súbor Halo halo patrí k najúspešnejším súborom v Show Dance na Slovensku. Vznikol v roku 1997 a od tohto času získal 7 titulov Majstrov sveta a 6 titulov majstrov Európy, desiatky titulov majstrov Slovenska a iných ocenení. Spomedzi členov súboru vyšli mnohé tanečné hviezdy, sólisti baletu, členovia profesionálnych tanečných súborov, či hviezdy muzikálov.

Maša Machatsová s trénerkou Erikou Brandnerovou