Ako bude vyzerať mesiac knihy v Dúbravke? Knižná burza, tvorenie aj odpustenie pokút

812
Mesiac knihy v Dúbravke
Mesiac knihy v Dúbravke

Tohtoročný mesiac knihy oslávi mestská časť Bratislava-Dúbravka opäť tvorivo. Miestna knižnica spolu s Dúbravskými novinami vyhlásili výtvarnú súťaž pre deti zo základných škôl pod názvom Vytvor komiks. Diela zbiera redakcia novín do konca marca, tie vybrané budú odbornou porotou ocenené a neskôr aj vystavené v Miestnej knižnici na Sekurisovej.

V rámci mesiaca knihy pripravuje miestna knižnica spolu s Domom kultúry Dúbravka aj obľúbenú knižnú burzu. Podujatie pre všetkých knihomoľov je naplánované na piatok 17. marca od 10.00 do 17.00 a sobotu 18. marca od 10.00 do 14.00 spojené bude aj s predajom ručne pletených košíkov a piatkovým výtvarným workshopom akvarelu pod vedením dEnin.

Počas celého marca miestna knižnica registruje nových čitateľov bez registračného poplatku a odpúšťa pokuty pre všetkých, ktorí vypožičané knižky nevrátili v lehote. Akcia platí aj pre dlhodobo nevrátené knižky. V marci miestna knižnica tiež organizuje návštevy knižnice pre základné a materské školy, ktoré sa prihlásili.

Marec ako mesiac knihy vyhlásili v roku 1955 v bývalom Československu na počesť Mateja Hrebendu, národného buditeľa, spisovateľa a prvého distribútora slovenských kníh.