Mestská a prímestská autobusová doprava počas vianočných sviatkov

364
Mestská a prímestská autobusová doprava počas vianočných sviatkov
Mestská a prímestská autobusová doprava počas vianočných sviatkov

Bratislava, 15. december 2023 – Spoločnosti ARRIVA na Slovensku zabezpečia počas nastávajúcich sviatkov a vianočných prázdnin mestskú a prímestskú autobusovú dopravu pre cestujúcich v osemnástich mestách a piatich krajoch Slovenska podľa platných cestovných poriadkov v režime prázdnin a štátom uznaných sviatkov.

“Našim cestujúcim prajem príjemné prežitie Vianoc v kruhu najbližších a všetko dobré do nového roka 2024. Zároveň ďakujem všetkým kolegyniam a kolegom, ktorí budú v službe počas sviatkov – predovšetkým našim vodičom a dispečerom,” zdôraznil Michal Horák, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Od soboty 23. decembra 2023 až do nedele 7. januára 2024 budú autobusové spoje mestskej a regionálnej autobusovej dopravy, zabezpečované spoločnosťami ARRIVA, premávať v prázdninovom režime a počas voľných dní v sviatočnom režime.  „Verejná doprava spája ľudí aj počas vianočných prázdnin. Spojov však bude menej, preto odporúčame našim cestujúcim, aby pri plánovaní svojich ciest venovali pozornosť značkám v cestovných poriadkoch a overili si, či sa zmeny netýkajú aj spojov, ktoré využívajú napríklad na cestovanie do práce,“ povedal Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

V Bratislavskom kraji budú na Štedrý deň 24. decembra 2023 regionálne autobusové linky premávať do 16. hodiny v smere z Bratislavy a približne do 15. hodiny v smere do Bratislavy. Nočná doprava na linkách 299, 599, 699 a 799 bude taktovaná v 120-minútovom intervale (odchody z Bratislavy o 18:20, 20:20 a 22:20). Na Silvestra 31. decembra 2023 budú regionálne autobusové linky premávať približne do 20. hodiny v smere z Bratislavy a približne do 19. hodiny v smere do Bratislavy. Nočná doprava na linkách 299, 599, 699 a 799 bude odchádzať z Bratislavy o 22:20 a 0:40. Počas vianočných prázdnin budú upravené aj otváracie hodiny niektorých zákazníckych centier ARRIVA.

Podrobné informácie o dopravných režimoch a obmedzeniach nájdu cestujúci na internetových stránkach spoločností ARRIVA Nové Zámky, ARRIVA NITRA, ARRIVA Michalovce, ARRIVA Liorbus, ARRIVA TrnavaARRIVA Mobility Solutions. Informácie o cestovných poriadkoch, prijatých zmenách, poskytovaných službách, o čipových kartách a výhodách ich používania majú cestujúci možnosť získať aj prostredníctvom e-mailu na adrese informacie@arriva.sk alebo na linke zákazníckej podpory +421 915 733 733 od 8:00 do 20:00 každý deň vrátane víkendov a sviatkov. Cestujúci sa tiež môžu prihlásiť na odber noviniek na internetovej stránke www.arriva.sk/newsletter.