Mestská polícia kontroluje dodržiavanie opatrení aj tento víkend

1709
Zdroj: FB

V čase koronavírusu pracuje mestská polícia v špeciálnom režime a v spolupráci s Políciou SR kontroluje na frekventovaných miestach povinné dodržiavanie:

👉 nosenia rúška či inej ochrany dýchacích ciest
👉 zastaveného alebo obmedzeného režimu fungovania prevádzok
👉 bezpečných odstupov medzi ľuďmi – nezhlukovanie sa v skupinkách

Za nedodržanie pokynov môže polícia uložiť pokutu.

Nosiť rúško alebo jeho náhradu na zakrytie dýchacích ciest mimo domácnosti, to znamená aj v prírode, je nielen povinné, ale skutočne dôležité. Obzvlášť, ak v prírode športujete a vo vašej blízkosti sa nachádzajú ďalší ľudia. Výskumy ukazujú, že počas behania môže byť bezpečná vzdialenosť medzi bežcami, ktorí idú za sebou, až 10 a viac metrov.

Prosíme vás, aby ste sa správali zodpovedne, dodržiavali odporúčania a chránili tak svoje zdravie a zdravie svojho okolia. Stále platí, že ostať doma je najbezpečnejšie. Ak sa však rozhodnete pre malý výlet, vyhnite sa najfrekventovanejším lokalitám a skúste objaviť menej navštevované zákutia Bratislavy, napríklad tieto 👉 https://www.google.com/maps/d/u/1/viewer…

☎️ V prípade porušovania nariadení môžete kontaktovať políciu na čísle 159. Táto linka však neslúži ako infolinka. Prosíme vás preto, aby ste linku nepreťažovali všeobecnými otázkami.

Zdroj: FB