Mestské časti hľadajú dobrovoľníkov, najmä pre pomoc seniorom

2598

Hľadajú sa dobrovoľníci! Pre aktuálnu situáciu s pandémiou nového koronavírusu viaceré bratislavské mestské časti hľadajú pomoc vo forme dobrovoľníkov. Prioritou je pomoc starším občanom, napríklad s nákupom potravín. O pomoc prosia aj so šitím rúšok. Mestské časti si zriadili aj infolinky.

Rača hľadá dobrovoľníkov na pomoc ľuďom, ktorí ju potrebujú kvôli zdravotným dôvodom alebo v prípade, že sa nemajú na koho obrátiť. Prihlásiť sa môžete na webovej stránke mestskej časti https://www.raca.sk/stante-sa-dobrovolnikom/.Pomôcť môžete napríklad s rozvozom stravy, kontrolovaním dodržiavania zatvorených prevádzok, prácou operátora na SENIOR linke, roznášaním letákov, balíčkovaním potravín, nakupovaním pre najzraniteľnejších čí venčením psov ľuďom, ktorí nemôžu vychádzať z domu.

SENIOR linku mestská časť Rača zriadila na účelom podpory a pomoci seniorom. Funguje denne od 8.00 h do 20.00 h na číslach 02/3211 3333 a 02/3211 4433.

Vajnory tiež hľadajú dobrovoľníkov na zabezpečenie pomoci pre seniorov. Ak máte viac ako 18 rokov a netrpíte závažným ochorením, máte možnosť tiež pomôcť ľudom vo vašom okolí. Na webovej stránke nájdete formulár na prihlásenie https://www.vajnory.sk/form/chcem-pomoct-spoluobcanom-vajnor.

Vrakuňa eviduje už prvých dobrovoľníkov, ale pomocných rúk nikdy nie je dosť. Na ich webovej stránke nájdete kontakty na ľudí, ktorí šijú rúška, či dovoz nákupu. Ak máte záujem pomôcť, napíšte na e-mailovú adresu starosta@vrakuna.sk. Občan, ktorý má záujem, sa sám skontaktuje a dohodne sa s konkrétnou osobou. Mestská časť zriadila aj telefónnu linku, ktorá slúži osamelým seniorom a invalidným dôchodcom na poskytnutie pomoci pri zabezpečovaní ich potrieb. Všetky potrebné informácie získate na telefónnych číslach 02/4020 4887 a 02/4020 4884.

Podunajské Biskupice hľadajú dobrovoľníkov na šitie rúšok a sú ochotní ich darovať seniorom žijúcim v mestskej časti, prípadne im pomôcť inak. Ak máte záujem, môžete sa prihlásiť e-mailom na bibiana.guldanova@mupb.sk. V prípade, ak potrebujete zabezpečiť nákup alebo poznáte niekoho vo vašom okolí, kto ho potrebuje, ozvite sa na čísle 0918 750 533 medzi 10.00h až 14.00 h.