Mestské hradby sú opäť otvorené z oboch strán! Návštevníci si môžu prejsť historické zákutia hlavného mesta po celej dĺžke

2295

Po čiastočnom uzavretí mestských hradieb má hlavné mesto Bratislava nielen pre Bratislavčanov, ale aj pre všetkých návštevníkov mesta dobrú správu! Obľúbené mestské hradby sú opäť otvorené z oboch strán.

Hlavné mesto bolo nútené mestské hradby uzavrieť, pretože na viacerých miestach bolo riziko zrútenia sa časti muriva a na základe statických posudkov aj nebezpečenstvo úrazu. Síce hrozilo, že hradby zostanú uzavreté počas celej tohtoročnej letnej sezóny, hlavné mesto Bratislava pracovalo na tom, aby ich mohli sprístupniť aspoň čiastočne.

Napokon sa im však podarilo kompletne ukončiť stavebné práce a hradby sprístupniť v plnom rozsahu. Možné vstupy/výstupy na hradby sú od Rudnayovho námestia oboma bránami, z Prepoštskej, Židovskej a Kapitulskej ulice každý deň od 10.00 do 20.00 hod.

Najbližšie sa mestské hradby opäť čiastočne uzatvoria po lete pred spustením plánovanej rekonštrukcie Esterházyho paláca na Kapitulskej ulici, ktorá pomôže ešte vylepšiť túto časť verejného priestoru a bude k dispozícii obyvateľom mesta pre príjemné prechádzky či posedenia.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR