Mestské lesy upozorňujú na vyšší pohyb nákladných áut na Železnej studničke

633
Foto: TASR
Foto: TASR

Mestské lesy upozorňujú návštevníkov na vyššiu frekvenciu nákladných áut na Železnej studničke – Ceste mládeže a prosia o vyššiu opatrnosť minimálne do konca októbra. Súbežne sa tu realizujú dva väčšie projekty a to búranie skeletu bývalej reštaurácie Snežienka, spolu sa bude odvážať preč z lesoparku cca 1600 ton betónu a výkopové práce súvisiace s výstavbou historickej repliky Labutieho pavilónu a Ferdinandových kúpeľov na mieste terajšieho kontajnerového bufetu pri odbočke na Kačín. Objekty budú po dokončení slúžiť ako reštaurácia a kaviareň.

„Napriek tomu, že Mestské lesy nie sú priamo účastníkmi ani jednej zo stavieb, záleží nám na zachovaní čo najvyššieho možného komfortu rekreácie na Železnej studničke počas prác. Sme preto v kontakte s oboma subjektami a šoféri nákladných vozidiel boli dôsledne upozornení na dodržiavanie maximálnej rýchlosti 30km/h a opatrnosti voči peším, bežcom a cyklistom,“ približujú Mestské lesy na sociálnej sieti.

Odvoz tiež bude plánovaný na pracovné dni s cieľom zabezpečiť čo najkľudnejšie víkendy, kedy je v lese najviac ľudí.

Železná studnička po Snežienku patrí do tzv. Zóny intenzívnej rekreácie s najvyššou návštevnosťou. V určitej miere sem je možné umiestňovať aj služby pre návštevníkov vo forme reštaurácií, bufetov, toaliet, ktoré si okrem bežnej údržby raz za čas vyžadujú aj stavebné práce tohto rozsahu.

„Veríme, že po ich ukončení bude lesopark opäť krajším miestom,“ dodávajú.

Zdroj: Mestské lesy v Bratislave