Rímske hry na vás čakajú v Rusovciach už túto sobotu

1148

Antická Gerulata MMB v Rusovciach, ktorá sa nedávno stala súčasťou svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, bude hostiť už 24. ročník Rímskych hier – atraktívnej, zážitkovo-vzdelávacej súťaže nielen pre rodiny s deťmi.

11. septembra budete mať možnosť v exteriéroch antického náleziska stretnúť rímskych legionárov a hrdé Rimanky, a tiež spoznať život, zvyklosti a tradície Rimanov, ktorí žili 400 rokov aj na Slovensku. Témou 24. ročníka Rímskych hier je Od aurea po as / O peniazoch v rímskom cisárstve a program sľubuje zábavu i veľa podnetných informácií. Návštevníkov uvítajú oživení obyvatelia a legionári z antickej Gerulaty, ktorí cez príbehy priblížia návštevníkom históriu, rôzne fakty a zaujímavosti zo života a kultúry obdobia mocného rímskeho impéria. Súťaž bude prebiehať na rôznych tematických stanoviskách.

Organizátori nezabudli ani na Rímsku škôlku pre najmenších návštevníkov, kde budú prebiehať hry pre deti do troch rokov. Pre deti bude pripravené aj pátranie po poklade s názvom Gerulata ukrýva poklad, avšak z dôvodu protipandemických opatrení bude počet hľadačov obmedzený na 15 osôb.

Viac info o programe a prihlasovaní sa na pátranie po poklade nájdete TU.

Zdroj: Mestská časť Rusovce