Mestskí poslanci odobrili plán mesta zapojiť sa do dražby o areál Mičurin

1310

Mestskí poslanci a poslankyne odsúhlasili plán mesta zapojiť sa do dražby pozemkov areálu Mičurin pri Horskom parku. Ide o pozemky, ktoré tvoria prístupovú cestu ku kúpalisku, rovnako tak o pozemky, na ktorých sa kedysi nachádzalo detské ihrisko a športoviská.

Mnohí si pamätáme na situáciu, keď hrozilo faktické zničenie areálu v lukratívnej oblasti developerským projektom. Mičurin je ikonické miesto Bratislavy a aby sa podobná situácia nezopakovala, chce ho hlavné mesto definitívne ochrániť pre Bratislavčanky a Bratislavčanov, ktorí Mičurin historicky využívali na oddych či záujmové aktivity.

Areál je v súčasnosti z väčšej časti uzatvorený, oplotený a nie je prístupný verejnosti. V areáli sa nachádza letné kúpalisko, budova Ekoiuventy, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou a ďalšie zelené plochy, ako aj borovicový lesík s rekreačným potenciálom.

Budova Ekoiuventy a letné kúpalisko sú v správe Ministerstva školstva SR. Areál je však v rukách súkromníka, ktorý sa ho rozhodol ponúknuť do dražby. Získanie areálu bývalej Ekoiuventy plánuje hlavné mesto SR Bratislava zrealizovať s podporou zo strany ministerstiev Slovenskej republiky a iných subjektov, ktoré sú naklonené vízii rozvoja územia v oblasti rekreácie so zachovaním jeho prírodných a kultúrnych daností.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR