Po Jelšovej vyrastie na Kramároch tento rok ďalšie moderné športové ihrisko

1355

Bratislavské Nové Mesto začína s rekonštrukciou športoviska na Ladzianskeho ulici, najväčšieho športoviska na Kramároch. Jeho komplexná rekonštrukcia by mala stáť približne 150.000 eur. Pôjde o druhé ihrisko, ktoré mestská časť tento rok obnoví.

„V projekte počítame takmer so všetkým, na čom sme sa s ľuďmi dohodli. Oproti pôvodným plánom naviac riešime odvod vody a tiež spevnenie svahov s cieľom zamedziť zatápaniu garáží a zaistiť bezpečnosť detí a všetkých návštevníkov ihriska,“ hovorí starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Revitalizácii športoviska predchádzala séria verejných diskusií a pripomienkovania zo strany miestnych obyvateľov. Tí žiadali vytvoriť nový kvalitný športový povrch a čiary pre futbal, tenis, volejbal a basketbal či zvýšenie plotu okolo ihriska. Podľa ich požiadaviek pribudne aj menšia tribúna na sedenie, nové bránky a osvetlenie športoviska, aby sa mohlo využívať aj v podvečerných hodinách.

Mestská časť zároveň v lete tohto roka ukončila rekonštrukciu športoviska na Jelšovej ulici. Pribudlo ihrisko na minifutbal, dá sa tam zahrať stolný tenis, obyvatelia si môžu zacvičiť na workoutovom ihrisku. Na budúci rok má samospráva v pláne dokončiť rekonštrukciu najstaršieho hokejbalového ihriska v Bratislave, ktoré sa nachádza v areáli Základnej školy Cádrova.

Zdroj: TASR