Mestský bazár ponúkne tony dobrých vecí. Určite sa zíde niečo aj vám

908

A čo tam na vás čaká? Takmer 16-tisíc jedinečných kúskov! To je až 14,7 ton vecí, ktoré sa počas septembra podarilo vyzbierať a od 10. – 11. októbra 2020 dostanú aj práve vďaka vám na prvom Mestskom bazári druhú šancu.

Okrem udržateľnosti, samozrejme, hlavné mesto myslí aj na bezpečnosť!

Preto zabezpečí, aby vzhľadom na aktuálne platné opatrenia spojené s koronavírusom, počet osôb v priestore spolu aj s personálom, neprekročil 50 osôb. K dispozícii bude, samozrejme aj dezinfekcia a v zmysle opatrení budú dohliadať aj na rozostupy no a určite si doma nezabudnite rúško.

Ako budú využité vyzbierané prostriedky?

Vyzbierané peniaze budú vedené na transparentnom účte a budú investované do budovania stabilného Bratislavského centra opätovného použitia s názvom KOLO. Na jeho budovaní už hlavné mesto pracuje v spolupráci s mestskými organizáciami Odvoz a likvidácia odpadu, Metropolitným inštitútom Bratislavy, Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, o.z. PUNKT a ďalšími subjektmi. Pôjde o jedno z prvých takýchto centier na Slovensku a jeho pilotným projektom je práve Mestský bazár, v ktorom mesto plánuje pokračovať aj v roku 2021. Hlavným cieľom je podporiť znižovanie množstva odpadu a šetrenie prírodných zdrojov.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR