MHD medzi Karlovou Vsou a centrom má výrazné meškanie

1127

Autobusové linky mestskej hromadnej dopravy, ktoré premávajú v úseku medzi tunelom a Karlovou Vsou majú výrazné meškanie.

Linky X5, X33 a 29 meškajú do 55 minút. Linky 30, 31, 32, 37 a 39 do 35 minút. Za meškania a komplikácie sa Dopravný podnik Bratislava ospravedlňuje a pracuje na systémovom riešení.

Meškanie súvisí s obmedzeniami, ktoré si vyžiadali práce v rámci poslednej etapy modernizácie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály. Do rekonštrukcie najdlhšej a najkomplikovanejšej časti trate sa realizátor pustil v sobotu 2. mája. Práce v úseku od tunela po Molecovu ulicu majú trvať do septembra.

Namiesto električkovej dopravy zabezpečuje spojenie do mestských častí Karlova Ves a Dúbravka v súčasnosti náhradná autobusová doprava.

V úseku od tunela po Molecovu v smere do Karlovej Vsi a v smere do centra mesta v úseku za Mostom Lafranconi po River park je voľný jeden jazdný pruh. Pre rekonštrukciu trate je navyše na Karloveskej vylúčené ľavé odbočenie z mesta na Molecovu smerom na Dlhé diely. Automobily aj autobus X33 prechádzajú električkovú trať na úrovni bývalej zastávky Jurigovo námestie, vrátia sa naspäť ku križovatke na Molecovej a na Dlhé diely pokračujú odbočením doprava.

Zdroj: FB