Ministerstvo vnútra a polícia spúšťajú kampaň proti dezinformáciám

128

Polícia a Ministerstvo vnútra (MV) SR spúšťajú preventívno-vzdelávaciu kampaň s názvom Hoaxy sa na mňa nelepia. Reagujú ňou na pôsobenie rôznych druhov dezinformácií, ktorých cieľom je vytváranie napätia a polarizácie v spoločnosti i narastanie nedôvery v štátne inštitúcie. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Polícia sa pôsobením dezinformácií začala intenzívne zaoberať najmä po vypuknutí pandémie, keď nastal prvý významný nárast vplyvu nepravdivých správ. Zmanipulované informácie bezprostredne ohrozovali životy a zdravie všetkých občanov krajiny,“ doplnila hovorkyňa s tým, že v roku 2022 sa nosnou témou dezinformátorov stala vojna na Ukrajine a obhajovanie vojenskej agresie cudzej štátnej mocnosti.

Hlavná časť kampane bude komunikovaná formou krátkych videí so známymi osobnosťami, ktoré sa zamerajú na špecifické hoaxy. Videá bude mať verejnosť možnosť vidieť na sociálnych sieťach polície a MV SR i vo vysielaní viacerých televízií. Verejnosť sa do kampane bude môcť zapojiť prostredníctvom nálepiek a odznakov s logom a heslom kampane.

Zdroj: TASR