Ministerstvo zdravotníctva SR spustilo registráciu na očkovanie pre deti od päť do 11 rokov

1336

Na Slovensku spustili v stredu registráciu na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre deti od päť do 11 rokov. Na očkovanie detí je určená zatiaľ len vakcína Comirnaty (Pfizer/BioNTech). Na očkovaní sa vyžaduje prítomnosť zákonného zástupcu alebo predloženie overeného splnomocnenia.

Registrovať vaše dieťa na očkovanie proti Covidu môžete na stránke www.vakcinacia.nczisk.sk/registracia. Následne bude pridelené najbližšie možné miesto a termín očkovania, ktoré budú komunikované štandardne, formou SMS a emailu. Predpokladá sa, že prvé termíny na očkovanie detí od 5-11 rokov budú pridelené začiatkom roka 2022.

Deťom sa aplikuje typ vakcíny špeciálne schválený a určený pre vekovú kategóriu päť až 11 rokov, ktorý predstavuje tretinovú dávku oproti štandardnej dávke pre dospelého človeka. Samotné očkovanie bude možné vo vybraných očkovacích centrách v každom kraji. V budúcnosti sa plánuje rozšíriť očkovanie o ambulancie všeobecných lekárov pre deti a dorast.

Ministerstvo zdravotníctva zároveň upozorňuje rodičov, že posilňovacia (booster) dávka vakcíny proti COVID-19 je aktuálne určená len pre osoby od 18 rokov. Deťom sa aktuálne posilňovacia dávka nepodáva.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR