Mladí atléti priviezli zo šampionátu republiky osem medailí

1079

Zo spoločných majstrovstiev Slovenska v atletike žiakov a juniorov, ktoré sa uskutočnili ešte v priaznivých podmienkach pre organizovanie športových súťaží v septembri v Trnave, priviezli členovia Atletického klubu AC Malacky až 8 cenných kovov s bilanciou 2 zlaté, 4 strieborné 2 bronzové.

Najviac sa darilo Matúšovi Klasovi, ktorý sa výkonom 654 cm stal majstrom SR v skoku do diaľky žiakov, vo finále na 100 m prekážok vybojoval v novom osobnom rekorde 13,98 s striebornú medailu a ďalšie striebro pridal aj v behu na 300 m prekážok časom 41,87 s.

Matúš Klas s trénerom Petrom Filipom

Taktikou štart-cieľ si pre zlato a titul majstra SR si v behu na 5000 m juniorov dobehol v čase 15:46,70 min Marek Ondrovič.

Marek Ondrovič

Tri individuálne umiestnenia na stupňoch víťazov a tri nové osobné rekordy v kategórii žiačok dosiahla Rebecca Slezáková. V hladkom behu na 300 m jej za výkon 41,24 s patrila strieborná medaila, striebro získala aj v disciplíne 300 m prekážok (45,78 s) a vo finálovom behu na 100 m prekážok finišovala časom 15,02 s na bronzovej priečke. 

Príjemne prekvapilo aj kvarteto žiačok AC Malacky v štafete na 4 x 60 m, v zložení Laura Vrabčeková, Tereza Beňová, Rebecca Slezáková a Sarah Alexandra Jurovatá. Dievčatá dopravili štafetový kolík do cieľa v treťom najrýchlejšom čase 31,71 s a zabezpečili si bronzové medaily.

Bronzová štafeta

Šampionát sa z časových a organizačných dôvodov v súvislosti s pandemickou situáciou uskutočnil pre žiacke a juniorské kategórie výnimočne v spoločnom termíne.

Všetky súťaže a disciplíny prebiehali za prísnych hygienických a epidemiologických opatrení.

Zdroj: malacky.sk