Internetová stránka na podporu digitálneho vzdelávania je spustená

2297

Včera na tlačovej konferencii minister školstva, Branislav Gröhling, informoval, že vzniká internetová stránka www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia materiály na digitálne vzdelávanie. Vďaka spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu dnes uzrela svetlo sveta.

Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia v čase pandémie koronavírusu.

Nájdete tu všetky dôležité termíny a usmernenia pre školy a školské zariadenia tak, aby disponovali jasnými a jednoznačnými informáciami.

Aj keď je súčasná situácia pre všetkých nová a často nie je ľahká, vďaka spoločnému hľadaniu riešení, vzájomnej empatii a dôvere, ako aj podpore ju vieme zvládnuť. Akékoľvek námety, nápady, pripomienky a otázky sú vítané a môžete nimi prispieť zaslaním mailu na info@ucimenadialku.sk.