MZ spustilo očkovanie 4. dávkou vakcíny proti COVID-19 pre ľudí nad 50 rokov

4908

Na Slovensku sa spustilo očkovanie štvrtou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pre ľudí starších ako 50 rokov. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva SR. Od budúceho týždňa sa podľa neho spúšťa aj prihlásenie na druhú booster dávku pre imunokompromitovaných pacientov od 12 rokov.

„Odstup od podania prvej booster dávky musí byť minimálne štyri mesiace alebo tri mesiace od prekonania ochorenia COVID-19,“ ozrejmil rezort. Záujemcov zaočkujú vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech, a to bez ohľadu na ich predchádzajúce vakcíny.

Ministerstvo priblížilo, že na očkovanie sa dá registrovať prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk. „Záujemcovia môžu využiť aj možnosť očkovania bez registrácie. Zoznam voľných termínov je zverejnený a každý týždeň aktualizovaný na stránke MZ,“ dodalo.

Očkovanie je podľa neho najúčinnejšou ochranou pred ťažkým priebehom ochorenia, hospitalizáciou či úmrtím. Na Slovensku sa doposiaľ štvrtou dávkou vakcíny mohli očkovať imunokompromitovaní pacienti nad 18 rokov.

Zdroj: TASR