Vo štvrtok hrozia horúčavy až 39 stupňov Celzia, platia výstrahy 3. stupňa

612

Horúčavy až okolo 39 stupňov Celzia hrozia vo štvrtok 21.7. vo viacerých regiónoch prevažne na západe a juhu krajiny. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy tretieho stupňa pre viaceré okresy Bratislavského, Banskobystrického, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Horúčavám sa nevyhne ani zvyšok Slovenska.

„Vysoká teplota predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Výskyt uvedenej vysokej teploty vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti veľmi zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia zdravia a ohrozenia života spôsobeného nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ upozorňujú meteorológovia.

Slovenský červený kríž odporúča:

Okrem toho vydal SHMÚ na štvrtok aj výstrahy druhého stupňa, okrem niektorých regiónov v spomínaných krajoch platia aj pre celý Trenčiansky a Košický kraj, ako aj pre väčšinu Prešovského a Žilinského kraja. Teploty sa môžu vyšplhať až na 36 či 37 stupňov Celzia. Horúčavám sa nevyhnú ani regióny na severe Slovenska. Pre okresy Kežmarok, Stará Ľubovňa, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Námestovo, Ružomberok, Tvrdošín a Čadca platí výstraha prvého stupňa. Treba tu počítať s teplotami okolo 33 až 34 stupňov Celzia.

Zdroj: TASR