Na Heydukovej pribudli nové triedy pre školákov. Do nového sa presťahuje aj denné centrum pre seniorov

680

Od nového školského roka pribudnú v Materskej škole Heydukova 25 dve nové triedy. Staromešťania tak získajú plus tridsať miest pre svojich malých škôlkarov. A nielen to. Na Heydučke sa toho zmení oveľa viac.

„Aby sme mohli rozšíriť kapacity škôlky, bolo nevyhnutné zrealizovať veľké sťahovanie. Rodinné Centrum Prešporkovo dostalo nové priestory. Netreba sa obávať, stále ostávajú na Heydukovej 25. No a v rámci zmien sme sa rozhodli konečne vyriešiť aj nevyhovujúce umiestnenie Denného centra pre seniorov. Staromestskí seniori sa od septembra presťahujú do celkom nového Denného centra na Grösslingovu 52,“ priblížuje Staré Mesto na sociálnej sieti.

Bývalá gastroprevádzka prechádza v týchto týždňoch rozsiahlou rekonštrukciou, jej výsledkom budú moderné a vkusné priestory pre aktivity obyvateľov Starého Mesta v seniorskom veku. Nové Denné centrum bude variabilné, bezbariérové, veľké okná rozjasnia interiér prirodzeným svetlom.

Najväčšia, vstupná časť bude koncipovaná ako miesto pre posedenie, debaty. „Na ňu nadväzuje multifunkčná miestnosť využiteľná na prednášky, komorné koncerty, pohybové aktivity. Pre tento účel na stenách pribudnú veľkoplošné zrkadlá, podlaha bude z odolného materiálu. Chýbať nebude bezbariérová toaleta či sprchovací kút,“ dodáva samospráva.

Denné centrum poslúži na denné aktivity seniorov – sociálne poradenstvo, záujmovú činnosť, vzdelávacie aj pohybové kurzy, tanečné zábavy, medzigeneračné aktivity či tvorivé dielne. Slúžiť by mali od polovice septembra, sme si istí, že si ich staromestskí seniori zamilujú.

Zdroj: Staré Mesto-srdce Bratislavy; Vizualizácia: Home Architect 2020