Na ihrisku Medzilaborecká v Ružinove vyrastie nové, zelenšie detské ihrisko

1925

Na zanedbanom detskom ihrisku Medzilaborecká v Ružinove začali búracie práce. Odstraňujú sa tam staré zničené asfaltové plochy, aby tam približne o dva mesiace mohlo vzniknúť nové, zelenšie a oveľa krajšie detské ihrisko, ktoré bude patriť medzi najväčšie v celom meste.

„Obyvateľom Medzilaboreckej, Trebišovskej, Sečovskej a Kapušianskej sa ospravedlňujeme za dočasný diskomfort, ktorý je žiaľ nevyhnutný pre to, aby nové detské ihrisko – ktoré sme tvorili spolu s nimi a na základe aj ich pripomienok a požiadaviek – mohlo vzniknúť,“ píše starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti.

Súčasťou ihriska bude aj jeden veľký hrací prvok. Detský hrad so šmykľavkami, ktorý bude patriť medzi najväčšie na Slovensku a inde taký nenájdete, bol navrhnutý špeciálne pre toto ihrisko.

„Mnohí sa nás pýtate, čo bude so starými preliezačkami, ktoré už majú desiatky rokov – žiaľ, nespĺňajú už súčasné bezpečnostné normy, ale zvažujeme, že ich niekde zhromaždíme a vytvoríme jedno spomienkové “retro” ihrisko, ak nájdeme nejakú výnimku, ktorá by nám ich ešte dovolila použiť,“ dodáva starosta.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova