Na Martinčekovej v Ružinove pribudlo nové detské ihrisko

1634

V Ružovej doline na Martinčekovej ulici pribudlo vynovené detské ihrisko. Vlani tu mestská časť Ružinov opravila zvetranú hokejbalovú plochu na multifunkčné ihrisko. No a teraz už pribudol aj úplne vynovený areál celého detského ihriska.

Tematika tohto ihriska je morská – hlavným prvkom je preto veľká preliezačka v tvare lode. Motív tým nadväzuje na predchádzajúcu loď, ktorá na tomto ihrisku slúžila veľa rokov, ale už bola naozaj v zlom stave.

„Celé ihrisko je delené na zóny – pre najmenšie deti nechýba kryté pieskovisko s pohodlným sedením pre rodičov, väčšie deti sa zabavia na hojdačkách a preliezkach, ako je už u nás samozrejmosťou, nechýba ani zóna s inkluzívnymi prvkami aj pre deti s handicapom, a dospelí i seniori si môžu zacvičiť v samostatnej fitzóne. A je tu aj jeden ping-pongový stôl, na ktorý sa už vraj občas tvoria aj rady,“ približuje starosta Ružinova Martin Chren.

Po Albrechtovej, Medzilaboreckej, Sedmokráskovej a ďalších tak pokračuje mestská časť v úplnom vynovovaní detských ihrísk. „Nivy ešte tento rok dostsnú obnovu ďalšieho na Tekovskej, čakajú nás aj ihriská Mesačná či Kvetná, a do obnovy prvkov investujeme prakticky aj na všetkých ostatných. Ružinov je hodnotený ako najlepšie miesto pre život rodín s deťmi – a chceme, aby to tak aj zostalo,“ dodáva.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova