Na Muchovom námestí v Petržalke pribudne 103 mestských nájomných bytov

1673

Mesto Bratislava dlhodobo čelí akútnemu nedostatku nájomných bytov. Aj preto pracuje na zabezpečení väčšieho počtu dostupných nájomných bytov. Jedným zo spôsobov je aj výstavba mestských nájomných bytov na mestských pozemkoch. Jedným z takýchto pozemkov je napríklad pozemok na Muchovom námestí.  

Ten pôvodne mal v tejto lokalite vzniknúť projekt komerčného bývania súkromného developera. Pozemok sa však podarilo opätovne získať do vlastníctva spoločnosti METRO Bratislava a.s. a vznikne tak projekt mestského nájomného bývania s benefitmi vo forme verejného parku a občianskej vybavenosti, ktoré využijú všetci ľudia zo susedstva. 

Projekt mesto predstavilo aj obyvateľom okolia Muchovho námestie na stretnutí, ktoré sa však vzhľadom na momentálnu epidemiologickú situáciu konalo online. Záznam, ako aj mnoho užitočných informácii o rozvoji nájomného bývania v našom meste, nájdete na https://bratislava.sk/sk/rozvoj-najomneho-byvania

Detaily projektu sa dajú pozrieť aj naživo v priestoroch petržalskej kaviarne Kafé Lampy na adrese Černyševského 3761. Rovnako bude dostupný aj formulár pre spätnú väzbu a podnety týkajúce sa nových funkcií vo verejnom parku a parteri budov. Výstava bude sprístupnená od 10.9.2020 až do konca septembra v pracovných dňoch od 8:00 do 20:00.  

Zdroj: Bratislava – hlavné mesto SR