Na Námestí republiky v Petržalke pribudla hmlová fontána

1319

V mestskej časti Petržalka pribudlo na Námestí Republiky drevené plató, terasa so zabudovaným hmlovým systémom. Umiestnenie terasy má zatraktívniť a zaktivizovať tento tranzitný priestor vďaka voľnému verejnému sedeniu Sadni si! a vytvorením priestoru pre kultúrne a spoločenské podujatia.

Drevené plató má slúžiť ako pobytová plocha pre verejnosť. Okrem pódia pre podujatia, tak vďaka hmlovej fontáne pribudne aj ochladzovacia funkcia. Námestie Republiky je podľa pripravovaného dokumentu Atlas hodnotenia dopadov zmeny klímy na území hlavného mesta SR Bratislavy, tepelným ostrovom. V blízkosti sa nachádzajú nákupné a administratívne budovy, bytové domy a spevnené plochy ako parkoviská a cestná infraštruktúra, ktoré v teplý deň teplo pohlcujú a následne „sálajú“. Hmlová fontána tak poslúži na zvlhčenie priestoru, ktorý je v teplých mesiacoch doslova prehrievaný.

Projekt drevenej terasy v Petržalke je jeden z projektov Hlavného mesta a Metropolitného inštitútu Bratislavy pre lepšie verejné priestory.

Zdroj: Petržalka