Na Račianske fašiangy spojené so Street foodom sa môžete tešiť už tento víkend

785

Každoročne trvajú Fašiangy od Troch kráľov až do Popolcovej stredy, ktorá pripadá na štyridsiaty deň pred Veľkou nocou. Toto obdobie si možno len ťažko predstaviť bez zvykov a tradícií, a práve k nim patrí aj prezliekanie sa do rôznych masiek. Račianske fašiangy sa budú konať od piatka 17.2. do nedele 19.2. na parkovisku pred Nemeckým kultúrnym domom v Rači.

Súčasťou budú stánky s grilovanými zabíjačkovými pochúťkami ale aj sortimentom slaných a sladkých street food jedál. Kvalitné vína budú prezentovať lokálni vinári zo združenia Račanský chodník. Bratislavské remeselné pivo bude prezentovať pivovar Generál. Popoludní bude hrať každý deň DJ a pre deti bude k dispozícii manéžka. V nedeľu spestrí podujatie program MČ Rača, jazda historických traktorov, harmonikár, či pochovávanie basy.

Aj počas nedele 19.2. bude o dobrú náladu postarané. Spomienky na fašiangové zvyky v starej Rači vám priblíži výstavka Račianskeho muzeálneho spolku. Zábava bude pokračovať v Nemeckom kultúrnom dome na Babskej tanečnej zábave spojenej s pochovaním basy.

Zdroj: MČ Rača