Rusovce získali na nový skatepark dotáciu 60.000 eur

1018

V Rusovciach pribudne nový skatepark. Mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo mestskej časti dotáciu vo výške 60.000 eur z Grantového programu pre rozvoj športu a vzdelávania v Bratislave.

„Spolu s finančnými prostriedkami pridelenými hlavným mestom pánovi poslancovi Jenčíkovi, v rámci rozpočtu určeného na priority mestských poslancov, tak máme spolu 80.000 eur, ktoré poslúžia na vybudovanie ďalšieho zaujímavého športoviska v našej mestskej časti a nebudeme ich musieť vynaložiť z nášho rozpočtu.“ informuje mestská časť na sociálnej sieti.

Projekt mestská časť postavila širšie a multifunkčnejšie. Do priestoru preto navrhli nielen skatepark ale aj workout. Priestor bude voľne prístupný pre všetkých, ktorí majú radi pohyb na čerstvom vzduchu a bude miestom pre aktívny odpočinok, relax a zmysluplné využitie voľného času. Pridelená výška dotácie umožní Rusovciam tento rok vybudovať skatepark a urobiť predprípravu na workout.

„Pripraviť projekt komplexne, tak aby bol priestor maximálne využitý a aby spĺňal bezpečnostné štandardy a požiadavky a nájsť externé zdroje na realizáciu si vyžaduje čas. Veríme, že následné kroky zbehnú už veľmi rýchlo a prví skateboardisti otestujú skatepark ešte pred koncom tohto roka.“ dodáva samospráva.

Zdroj: Rusovce