Na Trnavskom mýte pribudli platany a nová oddychová zóna

1331

Hlavné mesto vysadilo na Trnavskom mýte päť 12-metrových platanov, okrem toho tu vysadili aj trvalky, priestor pod platanmi elegantne vydláždili a pod stromami pribudli už aj nové lavičky.

„Trnavským mýtom prejde denne množstvo ľudí, o to viac nás teší, že táto úprava prinesie zmenu z čisto tranzitného priestoru, ktorý pôsobí niekedy nehostinne a vyprahnuto, na miesto, kde sa radi zastavíme, oddýchneme si v tieni, či bez starostí počkáme na svoj spoj,“ približuje hlavné mesto na sociálnej sieti. Do priestoru mesto pridalo 2 nové kamery a polícia bude priestor vo zvýšenej miere kontrolovať.

„Nemusíte mať obavy, na poriadne listy platanov ešte príde čas. Výraznejšie sa zazelenajú na budúci rok, pretože teraz sústredia svoju energiu na zakorenenia v prekoreňovacích bunkách. Aby sme platanom na tomto mieste pomohli, podporujeme ich zavlažovacím systémom, ktorý je priamo pri koreňoch,“ dodáva.

Platany, ktoré Trnavské mýto skrášlia a ochladia, zasadilo hlavné mesto Bratislava v rámci spojenia dvoch mestských iniciatív http://10tisicstromov.sk a http://zivemiesta.sk.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR