Na ulici Kataríny Brúderovej vo Vajnoroch nahradia asfalt zeleňou a vytvoria priestor na stretávanie sa

729

Ulica Kataríny Brúderovej vo Vajnoroch prejde úpravou, ktorá zmení jej fungovanie k lepšiemu. Plánovaná obnova počíta s vytvorením pešej zóny so zachovaním dopravnej obsluhy k domovom obyvateľov. Vďaka výsadbe stromov sa zvýši bezpečnosť pre chodcov aj cyklistov a okolo studne vznikne kvalitný verejný priestor pre stretávanie sa. Dôležitou zmenou bude aj nahradenie asfaltu za zelené ostrovčeky s lavičkami.

Projekt prináša nový pohľad na využitie verejných priestorov v rezidenčných štvrtiach mimo centra. Revitalizácia sa venuje aj využitiu dažďovej vody a adaptácii prostredia na klimatickú zmenu.

Architekti v štúdii ukázali, ako spomalia automobilovú dopravu, zvýšia bezpečnosť pre peších, vysadia novú zeleň, asfaltové plochy zmenia na zelené ostrovčeky s lavičkami a oddychovými prvkami a dažďová záhrada prispeje k lepšiemu hospodáreniu s vodou. Vďaka týmto úpravám vznikne atraktívny priestor, kde ľudia budú môcť tráviť svoj voľný čas.

Na návrhu revitalizácie s Metropolitný inštitút Bratislavy spolupracovali architekti z ateliérov Átrium architekti, ARZ, Livinark a DOXA. Do konca tohto roka sa dopracuje projektová dokumentácia a samotná realizácia sa začne najskôr na budúci rok.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR