Na Železnej studničke pribudla nová oddychová zóna, pobytové schody pri rybníku

1294

Na Železnej studničke vznikla pre návštevníkov ďalšia oddychová zóna. Na jednom z najnavštevovanejších miest na Partizánskej lúke pribudli pobytové schody, ktoré ešte viac spríjemnia pobyt v mestských lesoch. Nachádzajú sa na brehu štvrtého rybníka, pár metrov od amfiteátra a bufetu, ktorý v týchto mesiacoch rovnako prechádza obnovou. Nové Živé miesto bude návštevníkom sprístupnené celoročne.

„Prečo sme vytvorili Pobytové schody práve tu? Vypozorovali sme, že ľudia si práve na tomto mieste radi robili prestávku na obľúbenej trase od Partizánskej lúky smerom na Železnú studničku a posedávali pritom na obrubníku s výhľadom na vodnú hladinu. Preto sme sa rozhodli posedávací zážitok ešte trochu vylepšiť,“ približuje mesto na sociálnej sieti.

Vďaka Pobytovým schodom sa návštevníčky a návštevníci dostanú priamo k doteraz “bezkontaktnému” rybníku. Schody svojím prírodným dizajnom a minimalistickou konštrukciou nenarúšajú život živočíchov, ktorí pobývajú či už na brehu, alebo pod hladinou rybníka. Z tohto miesta môžete pozorovať ryby, sladkovodné korytnačky, užovky, vážky či žaby, ktoré majú vytvorený koridor na migrovanie. Môžete si namočiť nohy vo vode, alebo sa len tak príjemne slniť pri vodičke na jar či v lete. Schody sú vyrobené zo smrekového dreva.

„Som veľmi rád, že v Bratislave máme čoraz viac miest, kde si môžeme oddýchnuť a užiť krásu mestských lesov,“ dodáva primátor hlavného mesta Bratislavy Matúš Vallo.

Živé miesta v lesoch stále vznikajú. Na jeseň minulého roka hlavné mesto dokončilo pozorovateľňu Vydrica, teraz dokončilo Pobytové schody pri IV. rybníku a práce prebiehajú aj na neďalekom bufete na Železnej studničke. Tešiť sa môžete aj na zrekonštruovaný Areál bývalých muničných skladov na Peknej ceste.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR; Foto: Marek Velček