Na župné stredné školy sa prihlásilo takmer o 550 študentov viac

789
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.27.2″ custom_padding=“0px|||||“][et_pb_row _builder_version=“3.27.2″][et_pb_column _builder_version=“3.27.2″ type=“4_4″][et_pb_text _builder_version=“3.27.2″ hover_enabled=“0″]

Pred oficiálnym začiatkom nového školského roka sa riaditelia stredných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja spoločne stretli na pracovnej porade. Konala sa na bratislavskej Strednej odbornej škole informačných technológií na Hliníckej 1, ktorá už 2. septembra privíta svojich študentov vo vynovených priestoroch. Riaditelia si pripomenuli dosiahnuté úspechy a debatovali o novinkách a plánoch, ktoré ich čakajú v novom školskom roku.

„V kraji máme 54 župných stredných odborných škôl 2 jazykové školy a 1 školský internát s právnou subjektivitou a s ich riaditeľmi sa nám veľmi dobre spolupracuje. Týmto im ďakujem za ich skvelú prácu, ale aj za nasadenie, energiu, nápady a najmä chuť posúvať veci vpred. Aj na základe toho sa nám podaril veľký kus práce v zlepšovaní stredného školstva. Výsledkom toho je i zvýšený záujem uchádzačov o štúdium na našich školách, nakoľko do prvých ročníkov sa zapísalo 3809 žiakov. To je o 542 viac ako v minulom roku, čo predstavuje nárast o takmer 17% oproti minulému roku,“ povzbudil riaditeľov predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Zároveň dodal, že zvýšený záujem zaznamenali nielen odborné školy, ale aj župné gymnáziá, ktoré rozšírili ponuku o nové bilingválne triedy. Spolu tak má Bratislavský samosprávny kraj sedem bilingválnych gymnázií – päť anglických a dve ruské. Na postoch riaditeľov škôl nastala generačná výmena – 15 z nich sa rozhodlo ukončiť svoje pôsobenie a na ich miesta nastúpili noví riaditelia.

Pre Bratislavský samosprávny kraj zostáva školstvo prioritou. Naďalej bude pokračovať v zlepšovaní postavenia a ohodnotenia učiteľov, investovaní do škôl, podporovaní aktivít a opatrení, ktoré prispejú k vyššiemu záujmu o župné školy. Prioritou v oblasti vzdelávania je jeho inovácia či podpora projektových a eko aktivít škôl. Od 1.9.2019 župa otvára 21 nových odborov, , napr. študijný odbor ochrana osôb a majetku v SOŠ agrotechnickej J. A. Gagarina v Bernolákove, ktorá je organizačnou zložkou Spojenej školy v Ivánke pri Dunaji, študijný odbor informačné a sieťové technológie na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej na Hálovej a v Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej na Karola Adlera v Bratislave, študijný odbor dizajn interiéru na Spojenej škole na Tokajíckej ulici v Bratislave a mnoho ďalších.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]