Župné školy opäť poputujú do regiónu

1410
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.27.2″ custom_padding=“0px|||||“ fb_built=“1″ _i=“0″ _address=“0″][et_pb_row _builder_version=“3.27.2″ _i=“0″ _address=“0.0″][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.27.2″ _i=“0″ _address=“0.0.0″][et_pb_text _builder_version=“3.27.2″ hover_enabled=“0″ _i=“0″ _address=“0.0.0.0″]

Bratislavský samosprávny kraj každoročne organizuje podujatie Župné školy pre Teba, ktorého cieľom je ukázať ponuku župných škôl najmä deviatakom a ich rodičom. Už po deviaty raz sa väčšina škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja stretne v piatok 4. októbra 2019 v Bratislave a po druhý raz sa predstaví ponuka župných škôl aj v Pezinku, Senci a Malackách.

„Chceme deviatakom, ich učiteľom, ale, samozrejme, aj rodičom priblížiť bratislavské aj mimobratislavské župné stredné školy a najmä odborné vzdelávanie. Začínajúcim deviatakom sme tento rok opäť pomohli aj prehľadnou brožúrou s názvom „Končíš základku? Vyber si strednú podľa seba!“. Na základné školy sme rozdistribuovali za dva roky takmer 10 000 brožúr, v ktorých si žiaci našli nielen základné informácie o jednotlivých školách, ale aj úspechy škôl a pod jednou strechou tak majú kompletne všetky informácie, aby ich výber budúcnosti, teda strednej školy, bol čo najjednoduchší. Avšak ani tá najlepšia brožúra nenahradí osobný kontakt, preto i túto jeseň ideme priamo do regiónu predstaviť našu ponuku škôl,“ vyjadril sa predseda BSK Juraj Droba.

Brožúra „Končíš základku? Vyber si strednú podľa seba!“ bola v júni distribuovaná žiakom končiaceho 8. ročníka základných škôl na území celého kraja. Brožúra slúži ako pomôcka pri zorientovaní sa v ponuke župných škôl. Poskytuje prehľad informácií, kontaktov a zaujímavostí o 54 stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja rozdelených podľa zamerania. Jej aktualizovanú verziu v počte 4600 kusov rozdistribuoval Bratislavský samosprávny kraj na konci školského roka 128 základným školám.

Prvá zastávka tohtoročnej série podujatí Župné školy pre Treba bude v piatok 4. októbra 2019 v Bratislave. Župné školy v Avione 2019 v nákupnom centre Avion Shopping Park na Ivanskej ceste 16 v Bratislave predstavia ponuku župných škôl už po deviaty raz. Návštevníkom budú od 9:00 do 18:00 hodiny k dispozícii informačné stánky jednotlivých škôl, ale aj sprievodný program na pódiu s informáciami o školách, odboroch vzdelávania, možnostiach štúdia.

Minulý rok Bratislavský samosprávny kraj zorganizoval podujatie Župné školy pre Teba prvýkrát aj mimo Bratislavy a to v okresných mestách. Stredné školy tak opäť župa predstaví aj v srdci Malokarpatska – v Pezinku, v Podunajsku v Senci a, samozrejme, školy poputujú aj na Záhorie a to priamo do Malaciek.

Prvou zastávkou bude Pezinok, kde sa žiaci deviateho ročníka aj s učiteľmi alebo rodičmi, môžu zoznámiť s ponukou stredných župných škôl v utorok 8. októbra 2019 od 9:00 do 17:00 hodiny. Župné školy pre Teba budú v Pezinku všetkých vítať v Dome kultúry – Pezinské kultúrne centrum na Holubyho ulici 114/42. Už o dva dni neskôr, teda vo štvrtok 10. októbra 2019 sa ponuka župných škôl predstaví aj deviatakom zo Senca a blízkeho i ďalekého okolia. Všetci sa so župnou ponukou môžu prísť zoznámiť od 9:00 do 17:00 hodiny do Strednej odbornej školy automobilovej a podnikania na Kysuckej 14. Podujatie Župné školy pre Teba ukončí svoje putovanie po regióne v Malackách v stredu 16. októbra 2019. Záhoráckym deviatakom sa stredné župné školy predstavia od 9:00 do 17:00 hodiny v Športovej hale MALINA na Sasinkovej 901/2.

„Takmer každý mesiac predstavujeme verejnosti novinky z oblasti školstva. Podporujeme duálne vzdelávanie, budujeme Centrá odborného vzdelávania a prípravy, motivujeme pedagógov, rekonštruujeme školy… No toto všetko raz za rok musíme za jeden deň povedať aj čo najviac deviatakom! Robíme to celé pre nich. Pre dnešných žiakov a budúcich študentov župných stredných škôl,“ priblížil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]