Nádejní podnikatelia zo Strečnianskej sa zúčastnili „Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem“

966

Nádejní mladí podnikatelia zo Strednej odbornej školy podnikania na Strečnianskej si zmerali svoje sily s medzinárodnou konkurenciou v dňoch 15. – 16. 11. Vtedy sa konal online „Medzinárodný veľtrh cvičných firiem Slovensko 2021″, ktorý organizoval ŠIOV.

Zúčastnilo sa na ňom 72 cvičných firiem, z toho 55 zo Slovenska, 17 zo zahraničia – z Belgicka, Bulharska, Čiech, Rumunska a Španielska.  

„Naše cvičné firmy pod vedením Ing. S. Přibylovej dokázali svoje kvality a priniesli si zaslúženú odmenu. Súťažili v kategóriách Leták, Instagram post, Elektronická prezentácia, E-shop a  Reklamný šot,“ približuje škola.

Cvičná firma STREC-ART, s.r.o. sa prebojovala so svojou elektronickou prezentáciou až do finále a obsadila krásne 8. miesto, cvičná firma OSLAVA na KLUC, s.r.o. zahviezdila v kategórii „Instagram post“ a obsadila výborné 3. miesto

Partnermi MVCF 2021 boli Ekonomická univerzita v Bratislave, OVB Allfinanz Slovensko a. s., Národná banka Slovenska, Združenie podnikateľov Slovenska, Združenie mladých podnikateľov Slovenska, Slovak Business Agency, Centrum fiktivních firem Praha, Metropolitní univerzita Praha, Nadácia VSE, PEN Worldwide a SEA agentúra pre vzdelanie a vedu. Cvičné firmy podporujú finančnú gramotnosť, ekonomické a právne vedomie mladých ľudí prostredníctvom podnikateľského vzdelávania a odbornej prípravy.