Najmenším Petržalčanom rastie vynovené ihrisko na Šášovskej

543

Mestská časť Petržalka pokračuje s opravami poškodených herných prvkov na verejných detských ihriskách v Petržalke. „I vďaka vašim podnetom teraz prišlo na rad to na Šášovskej ulici, kde sa od štvrtka 10. februára realizuje jeho komplexná obnova,“ priblížila mestská časť na svojom webe.

V dôsledku montáže nových herných prvkov je ihrisko od utorka 15. do nedele 20. februára pre verejnosť dočasne uzavreté. Po jeho znovuotvorení sa však nielen deti môžu tešiť na parádne novinky pre rôzne vekové kategórie. Pribudnú závesné hojdačky pre malé deti, závesné hojdačky pre väčšie deti, závesná hojdačka „hniezdo“, prevažovacia hojdačka, pružinové hojdačky, gymnastická zostava, 3D prvok Jašter, 3D balančná dráha a tešiť sa môžete aj na domček s tabuľou. Spolu tak dôjde k výmene až 12 herných prvkov. A to zďaleka nie je všetko. Nový šat dostane i obľúbený kolotoč, pribudnú nové lavičky a opraví sa i betónová obruba.

S revitalizáciou ihriska v podobe upratovacích a maľovacích prác nielen na Šášovskej ulici bude v jarných mesiacoch pokračovať i miestna ihrisková komunita, a teda aj samotní rodičia s deťmi. „Veríme, že si týmto vytvoria vzťah k svojmu novému ihrisku a verejnosti tak bude slúžiť oveľa dlhšie,“ dodáva samospráva.

Zdroj: Petržalka