Navštívte monumentálnu sieťovú výstavu v Starej tržnici

1814

Máte chuť na menšie dobrodružstvo? Vydajte sa aj vy na vzdušnú prechádzku priestorom Starej Tržnice v unikátnom sieťovom labyrinte chorvátsko-rakúskeho zoskupenia Numen/For Use. Objekt sa voľne vznáša v priestore a vy tak máte možnosť vnímať priestor a samotnú inštaláciu z neobvyklých uhlov a pohľadov. Výstava je otvorená do konca leta!

Tube je pilotným projektom letnej prezentácie súčasného vizuálneho umenia v Starej tržnici, ktorý vznikol v spolupráci s hlavným partnerom projektu Slovenskou sporiteľňou a festivalom Biela noc.

Interaktívnu vizuálnu sieť tvoria dve tunelové trasy s dĺžkou 180 metrov. Celkovo sa na jej inštaláciu použilo 1300 m² siete a 9000 metrov lana. Objekt sa voľne vznáša v priestore a plaziaci sa návštevník má tak možnosť vnímať priestor a samotnú inštaláciu z neobvyklých uhlov a pohľadov. „Bezpečnostné siete sa jemne napínajú a pulzujú vďaka pohybu návštevníkov, ktorí sa stávajú priamou súčasťou vzdušnej prechádzky plávajúc priestorom, ktorá poskytuje nový fyzický zážitok z hry s perspektívou. Tube sa tak stáva akousi sociálnou sochou, miestom stretnutí a hľadania limitov v novom kontexte časopriestoru,“ hovorí kurátorka výstavy Zuzana Pacáková z festivalu Biela noc.

Inštaláciu Tube po celom svete navštívilo už takmer 200 000 návštevníkov. Od 22. júna do 29. augusta 2021 ju môžete zažiť aj vy na vlastnej koži v Starej tržnici, a to každý týždeň od utorka do piatku medzi 12:00 a 21:00 a v nedeľu od 10:00 do 19:00, s výnimkou termínov 21. a 22. júla 2021. Zmena vyhradená. 

Viac informácií nájdete TU.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR, staratrznica.sk; Foto: Marek Velček