Nelegálna skládka v Petržalke je odstránená

1395

Lokalita na Bratskej/Kaukazskej v Petržalke je dlhodobo známa ako skládka odpadu. V praxi to vyzerá tak, že na toto miesto jazdia obyvatelia, ktorí tam pri ceste vysypú odpad – či už stavebný , starý nábytok, elektrospotrebiče, plasty a aj iný komunálny odpad.

Asi mnoho Bratislavčanov, najmä v čase zatvorených zberných dvorov začalo využívať otvorené priestranstvá, aby sa zbavili nepotrebných vecí. Táto lokalita má tú nevýhodu, že nie je vôbec osvetlená, možno aj preto sa stala ľahko zneužiteľnou na zbavenie sa odpadu.

Je málo pravdepodobné, že by neporiadok spôsobovali miestni obyvatelia a takto si devastovali svoje okolie, ktoré využívajú ako najrýchlejšiu spojnicu do centra mesta.

Mestská časť Petržalka preto vyzýva obyvateľov, aby boli všímaví k svojmu okoliu a nahlasovali občanov, ktorí nedodržiavajú pravidlá, vyhadzujú nadrozmerný odpad a tvoria nelegálne skládky.

Tento týždeň skončila prvá etapa pristavených veľkokapacitných kontajnerov pri bytových domoch, ktoré slúžia práve na nadrozmerný odpad. Obyvatelia s trvalým pobytom v Petržalke môžu využiť aj zberný dvor na Ul. Ondreja Štefanka, ktorý je otvorený denne s výnimkou nedele a pondelka.

Na preukázanie pobytu je potrebné predložiť občiansky preukaz, otváracie hodiny zberného dvora nájdete na stránke https://www.mpvps.sk/

Zdroj: Petržalka