Nemáte plány na víkend? Pozrite si naše tipy

901
Zdroj: BKIS

Nemáte ešte plány na víkend? Poďte sa plaviť po Malom Dunaji, nazrieť do trolejbusového depa, previezť sa parným vlakom a navštíviť železničné múzeum, pozrieť si veľkolepé interiéry historických budov Bratislavy, alebo si oddýchnuť v lese pri pestrom rodinnom programe. Prajeme vám príjemný víkend!

Deň Zeme pri Malom Dunaji

Program začína už v piatok, ale nedeľa bude najpestrejšia. Od 14-tej do 18-tej hodiny sa môžete vo Vrakuni člnkovať na rieke, deti poteší divadlo ZáBAVka a celú rodinu zaujímavý enviro a kultúrny program. V Karloveskej zátoke si zase môžete bezplatne požičať kanoe či kajak, v Kempe Nová Dedinka vás okrem bezplatnej plavby pozvú aj na exkurziu o vtáctve a dravcoch. Využiť môžete aj SplavBus – bezplatnú linku pre účastníkov splavov. Viac informácií nájdete tu. A v sobotu sa môžete pripojiť aj na brigádu na niekoľkých úsekoch, viac informácií nájdete v letáku nižšie.

Festival Dopravného podniku Bratislava a Trolejbusový deň

Už túto aprílovú sobotu zažijú rodiny s deťmi a fanúšikovia MHD Trolejbusový deň vo Vozovni Hroboňova. Podnik má pripravené okrem výstavy vozidiel, atraktívnej prehliadky fungovania depa aj aktivity pre najmenších sprevádzané hudbou, rozhovormi a workshopom. Depo bude otvorené od 10:00 do 16:00, pričom každú hodinu sa uskutoční komentovaný prejazd umyvárkou a cez dielňu. Viac informácií o podujatí nájdete TU.

Lesnícke dni

Slávnostné otvorenie pre odbornú lesnícku verejnosť a pozvané školské kolektívy sa uskutoční 22. apríla na Deň Zeme v Bratislave v obľúbenom areáli Partizánskej lúky v správe Mestských lesov v Bratislave. Program pokračuje v sobotu 23. apríla 2022 pre širokú verejnosť. Oba dni budú „žiť“ zážitkovými aktivitami lesnej pedagogiky, tvorivej činnosti, technickej práce a hier s drevom. V rámci bohatého programu budete mať možnosť zapojiť sa do tomboly o pekné ceny inšpirované lesom. Bodkou za slávnostným otvorením Lesníckych dní bude hudobné vystúpenie skupiny FUNNY FALLOWS pri zapálenej vatre.

Prvý parný deň

Už túto sobotu 23. apríla sa otvoria brány Železničného múzea SR v starom rušňovom depe Bratislava východ pre návštevníkov prvého podujatia v sezóne 2022. Prvý parný deň sa bude niesť v duchu jázd historických parných a motorových vlakov a zaujímavého programu v areáli múzea. Neváhajte a príďte prežiť príjemnú aprílovú sobotu so železničnou nostalgiou. Viac sa dočítate v článku TU.

Bratislavské mestské dni

Nadchádzajúci víkend (22. – 24. 4.) bude v hlavnom meste opäť patriť tradičným Bratislavským mestským dňom. Obľúbené podujatie sa po dvoch rokoch pandemických obmedzení vracia do klasického termínu. Do tohtoročného 19. ročníka sa zapájajú tradične mestské organizácie i niektoré mestské časti. Podujatie zároveň reflektuje aj aktuálnu situáciu, špeciálny priestor tak dostanú aj ukrajinskí umelci. Viac nájdete v článku TU.