Neprišla vám pozvánka na druhú vakcínu? Prihláste sa k nám

36446

Ak ste už zaočkovaný, na druhú dávku máte nárok automaticky. Niekedy sa však stane, že pozvánka vám nepríde, alebo potrebujete zmeniť termín očkovania. Pre vás sme pripravili tento formulár.

Najdlhšia pauza medzi očkovaniami je pri vakcíne AstraZeneca, až 10 týždňov. Pri vakcíne Comirnaty od výrobcu Pfizer/BioNTech je to mesiac. Pozvánka na druhú vakcínu by vám mala prísť automaticky z Národného centra zdravotníckych informácií, na očkovanie nie je potrebné sa znovu prihlasovať. V zriedkavých prípadoch však k poslaniu SMS nedôjde, a preto vás pozývame využiť náš FORMULÁR, v ktorom sa môžete prihlásiť na očkovanie do župného Veľkokapacitného očkovacieho centra na Národnom futbalovom štadióne, alebo na Polikliniku v Karlovej Vsi. Termín a miesto vám pridelíme podľa kapacít daných centier.

Na druhé očkovanie vakcínou AstraZeneca by ste sa mali prihlásiť, ak ste boli očkovaní pred 7. marcom 2021.

UPOZORNENIE: Na očkovanie druhou dávkou si prineste doklad o prvom zaočkovaní.

Skracovanie odporúčanej doby, ktorá má uplynúť medzi podaním vakcín

S touto otázkou sa stretávame najmä pri vakcíne AstraZeneca. Odporúčaná doba 10 týždňov bola stanovená na základe nových poznatkov medzinárodných vedcov. Táto doba vám zaručuje maximálnu účinnosť vakcíny. Jej skrátenie je síce možné a dokážete oň požiadať aj v našom formulári, ale v takom prípade musíte uviesť relevantné (medicínske alebo iné) zdôvodnenie, ktoré bude individuálne posúdené. Ak však potrebujete druhé očkovanie posunúť iba o niekoľko dní, je to úplne v poriadku, účinnosť vakcíny to neovplyvní.

Ďakujeme vám, že ste zodpovední. V našich centrách sa snažíme, aby bolo očkovanie čo najpríjemnejším zážitkom.