Neváhajte sa zapojiť do súťaže Vráťme knihy do škôl. Čas máte do 10. apríla

842
Neváhajte sa zapojiť do súťaže Vráťme knihy do škôl. Čas máte do 10. apríla
Neváhajte sa zapojiť do súťaže Vráťme knihy do škôl. Čas máte do 10. apríla

Ešte máte niekoľko dní zapojiť sa do celoslovenskej súťaže Vráťme knihy do škôl. Texty alebo kresby môžete posielať do 10. apríla.

„Hlavným cieľom súťaže je motivovať deti k čítaniu, budovať pozitívny vzťah ku knihám či podporovať fantáziu. V hre je aj množstvo zaujímavých cien, ako čítačky e-kníh, notebooky, knižné balíčky, či encyklopédie. Tak čítajte, rozvíjajte si slovnú zásobu či kreativity a najmä zapojte sa do súťaže,“ vyzval predseda BSK Juraj Droba.

Princíp súťaže je jednoduchý. Stačí si prečítať ľubovoľne vybranú knihu a poslať z nej krátky text. V ňom objasniť dôvody, prečo práve táto kniha a popísať, čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje.

Víťazi budú vyžrebovaní z príspevkov od čítajúcich detí a mládeže a to v jednotlivých kategóriách. Ocenená bude aj najaktívnejšia škola ako aj Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre. Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie.

Slávnostné vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien sa uskutoční 20. 4. 2023 na Gymnáziu Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave.

Súťaž Vráťme knihy do škôl už po 11. raz organizuje občianske združenie Učenie s úsmevom v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, vydavateľstvom Ikar a vydavateľskou značkou YOLi.

Viac informácii o projekte nájdete tu: www.vratmeknihydoskol.sk.

Popritom sa môžete tiež zapojiť do výzvy, ktorú vyhlásil Bratislavský samosprávny kraj. Stačí natočiť krátke video, alebo urobiť pár fotiek na tému Čítanie, knihy, obľúbení autori a podobne. Kreativite sa medze nekladú.

Videá a fotografie treba zaslať už len do 10. apríla 2023 na adresu redakcia@bratislavskykraj.sk

Čítajte cez prázdniny a pošlite nám fotky, alebo krátke videá. Môžu to byť príspevky o vašich najobľúbenejších tituloch, ale aj o miestach, kde si dokážete vychutnať knihu najlepšie. V električke, pod lavicou, na lavičke v parku, v záhrade, doma…