Nezodpovedný vodič ohrozil vozidlo zimnej údržby

750
Nehoda vozidla zimnej údržby

V utorok 30.1. v ranných hodinách sme zaevidovali na 24/7 centrálnom dispečingu Správy ciest BSK nehodu vozidla zimnej údržby. Tá sa stala počas zabezpečovania výkonu zimnej údržby na ceste III/1044 medzi Boldogom a Čatajom v okrese Senec.

Vozidlo zimnej údržby odstraňovalo z povrchu vozovky poľadovicu na úzkej komunikácií III. triedy. Vodič-profesionál SC BSK s cieľom vyhnúť sa zrážke s protiidúcim osobným vozidlom, ktoré neprispôsobilo dráhu a rýchlosť voči sypaču, vykonal úhybný manéver na nespevnenú krajnicu. Tam s čelnou radlicou zachytil pevnú prekážku a zišiel mimo cestné teleso.

Hmotnosť a zvýšené ťažisko nákladného vozidla zimnej údržby spôsobili prejazdom cestnej priekopy nekontrolované prevrátenie vozidla. Vďaka duchaprítomnej reakcií vodiča sypača nebola žiadna osoba z účastníkov dopravnej nehody zranená.

Nezodpovedný vodič protiidúceho vozidla nielenže ohrozil na zdraví (v horšom prípade aj na živote) nášho šoféra, ale spôsobil aj škodu na majetku župy.

Upozorňujeme všetkých vodičov, že okrem dodržiavania pravidiel cestnej premávky treba VŽDY jazdu prispôsobiť stavu vozovky, počasiu, aj situácii na ceste. Stačí sekunda nepozornosti a nešťastie je na svete.

ĎAKUJEME, ŽE JAZDÍTE BEZPEČNE.