Noc múzeí: Spoznajte príbeh malokarpatského vína

738

Okrem historických exponátov a najväčšej zbierky lisov v Európe v ňom nájdete aj simulátor opitosti, arómabar či štupľovačku fliaš. Príďte s nami osláviť Medzinárodný deň múzeí do župného Malokarpatského múzea v Pezinku.

Už 18. ročník podujatia Európska noc múzeí a galérií (La Nuit européenne des musées) bude v sobotu 14. mája 2022 a zaujímavé expozície vás pozývame objavovať aj v župnom múzeu venovanom vinárstvu a vinohradníctvu. Sídli v krásnom Renesančnom vinohradníckom dome v Pezinku a je plné predmetov, ktoré vám rozpovedia príbeh vína v Malokarpatsku. Muzeálne expozície dopĺňajú interaktívne prvky, napríklad prístroj na zátkovanie fliaš, arómabar, simulátor opitosti, alebo si môžete vystrúhať kôl do viniča. Múzeum má najväčšiu zbierku vinohradníckych lisov v Európe, ktorá obsahuje až 43 kusov, pričom najstarší pochádza z roku 1608.

Špeciálna prehliadka počas Noci múzeí

Interaktívny program Malokarpatského múzea v Pezinku vás zavedie do doby kamennej, nazývanej aj dobou medenou. Spôsob života vtedajších obyvateľov vám múzeum priblíži aj vďaka tvorivým dielňam, v ktorých si vyskúšate výrobu jednoduchých medených šperky z drôtu, alebo plstenie vlny.

14:00 – 20:00 – Prehliadka expozícií múzea – Príbeh vína, Dejiny vinohradníctva a vinárstva v Malých Karpatoch

14:30 – 16:00 – Interaktívny program „Ako sa žilo pod Malými Karpatmi? Zostúp s nami do doby medenej.“

17:00 – 18:30 – Interaktívny program „Ako sa žilo pod Malými Karpatmi? Zostúp s nami do doby medenej.“

Počas podujatia bude Malokarpatské múzeum v Pezinku otvorené od 14:00 do 20:00. Vstupné sa platí len v prvom navštívenom múzeu, cena 5 €/osoba. Platí pre prehliadku expozícií. Vstupné na interaktívny program „Ako sa žilo pod Malými Karpatmi?“ je 2 €/osoba.