Nominácia Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji na Majstrovstvá sveta vo voltížnom jazdení

1822
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.23.3″][et_pb_row _builder_version=“3.23.3″][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.23.3″][et_pb_text _builder_version=“3.23.3″]

Spojená škola Ivanka pri Dunaji získala nomináciu na Majstrovstvá sveta vo voltížnom jazdení, ktoré sa v tomto roku budú konať 24. – 28. júla v Holandsku – Ermelo.

Náročné nominačné FEI preteky CVI Budapešť a CVI Pezinok za účasti 19 národov a viac ako 200 súťažiacich, potvrdili úroveň pretekárov Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji. Skúsenosti získané na majstrovstvách Európy a sveta z minulých rokov zúročil tím školy zdokonalením prípravy koní a pretekárov a stal sa neodmysliteľnou  súčasťou reprezentácie Slovenskej jazdeckej federácie v disciplíne voltíž. 

Nominácia na podujatie svetového významu si vyžiadala výsledky potvrdzujúce svetovú úroveň a zároveň záruku dlhodobej úrovne výkonnosti, ktorú potvrdzuje národný športový zväz. Jazdecký šport si okrem výkonov pretekárov vyžaduje aj pripravené kvalitné športové kone, ktoré má Spojená škola v Ivanke pri Dunaji. Práve úroveň koní výrazne prispela jednak ku kvalite prípravy ako aj samotných nominačných výsledkov.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]