Nominujte osobnosť Petržalky 2022. Ako na to?

941

Mestská časť Petržalka už od roku 1998 organizuje slávnostné podujatie Osobnosť Petržalky, počas ktorého sa snaží prejaviť vďaku a úctu tým, ktorí sa natrvalo zapísali do histórie Petržalky, prispeli k šíreniu jej dobrého mena a rozvoju, zlepšili spolunažívanie jej obyvateľov i návštevníkov alebo skvalitnili ich život.

Od vzniku ankety sa medzi ocenených dostali zvučné mená ako Kamil Peteraj, Marián Kochanský, Daniel Hevier či Stanislav Štepka. Nominovať osobnosti do tohtoročnej ankety môžete aj vy.

Ako na to?

Do nedele 1. mája (vrátane) vyplňte a odošlite jednoduchý elektronický formulár, ktorý nájdete na www.OSOBNOSTPETRZALKY.sk, alebo využite jeho papierovú verziu, ktorú môžete doručiť na podateľňu Miestneho úradu Petržalka na Kutlíkovej ulici 17.

V piatich hlavných kategóriách máte možnosť nominovať tváre petržalskej kultúry, sociálnej práce, vzdelania, životného prostredia či športu. Nominovať je možné aj viacero osobností, stačí vyplniť viacero formulárov. Alebo tiež skupiny osôb, ktoré nominujete ako jeden celok. Návrhy môžete podávať buď samostatne, alebo v zastúpení občianskych združení či organizácií.

Od 2. mája do 19. júna bude prebiehať skompletizovanie nominácií a následné vyhodnotenie ankety v odborných komisiách. Od 20. júna plánuje mestská časť spustiť hlasovanie o Cene verejnosti, v ktorom bude môcť zvoliť jednu z Osobností Petržalky 2022 aj široká verejnosť. Piatich hlasujúcich odmení pozvánkami pre dve osoby na slávnostný septembrový galavečer.

Zdroj: Petržalka