Nová Cvernovka privíta zástupcov kultúrnych centier z celej Európy

794

V Novej Cvernovke sa stretnú zástupcovia desiatok kultúrnych centier z celej Európy. Hlavnou témou podujatí bude dôvera. Pri jej obnove by mohli zohrať kľúčovú úlohu práve kreatívne a kultúrne centrá.

Hlavnou témou prednášok, workshopov aj celého programu je dôvera. DÔVERA v demokraciu, DÔVERA v inštitúcie, DÔVERA medzi ľuďmi, ale aj DÔVERA v seba samého, ktorá sa v posledných rokoch výrazne oslabila“Po pandémii sú európske spoločnosti ešte viac rozdelené ako kedykoľvek predtým a táto polarizácia sa neustále prehlbuje. Kreatívne a kultúrne centrá by však mohli hrať kľúčovú úlohu pri obnove dôvery,” hovorí programová riaditeľka kultúrneho centra Paula Poštolková.

Stretnutie siete Trans Europe Halles (TEH), ktorej je Nová Cvernovka členom od roku 2018, sa uskutoční v Bratislave pod názvom TEH #92 Camp Meeting Bratislava.

Čo je Trans Europe Halles (TEH)?

Jedna z najstarších a najdynamickejších kultúrnych sietí v Európe, ktorá sa od roku 1983 venuje systematickej premene opustených budov na centrá umenia a kultúry. So sídlom vo Švédsku spája 135 členov z 39 rôznych krajín Európy – od Španielska po Gruzínsko.

Čo je stretnutie TEH Camp Meeting?

Štvordňové podujatie združuje kultúrnych a kreatívnych profesionálov zo siete TEH a poskytuje jedinečnú príležitosť pre nové spolupráce, výmenu praktických skúseností, znalostí, postupy a skúsenosti. Súčasťou je vždy aj kultúrny program, ktorý odzrkadľuje žitú realitu hostiteľského centra a poskytuje účastníkom priestor objaviť miestnu scénu.

Všetky informácie, presskit a program nájdete na tejto webstránke.

Pozrite si zábery z unikátnych priestorov a ďalších podujatí Novej Cvernovky:

Detské ihrisko
Záhrada

Zdroj: Nová Cvernovka