Nová škôlka v Rači je tesne pred dokončením

2152
Materská škola Tramín Kadnárova Rača

Tento projekt je svojou architektúrou úplne výnimočný.

Ide o drevostavbu kruhového charakteru, aká sa v Bratislave ani na Slovensku nestavia každý deň. Objekt je navrhnutý ako drevostavba, bude mať jedno podlažie a polointenzívnu zelenú strechu. Chýbať nebude ani vnútorné átrium s priemerom kruhového pôdorysu približne 32 metrov. Ide o stĺpikový vertikálny nosný systém v kombinácií s lepenými lamelovými nosníkmi a CLT panelmi. Fasáda v átriu bude plne presklená. Vonkajšia fasáda bude tvorená metalickým obkladom z perforovaného trapézového plechu s oknami rôznych tvarov, veľkostí a polôh.

„Škôlka Kadnárova mala koncom decembra už takmer úplne dokončenú fasádu, vo vnútri sa robia ešte podlahy a dokončovacie práce. Nasledovať budú vonkajšie úpravy, detské ihrisko a zariaďovanie interiéru,“ spresnil starosta Rače Michal Drotován.

Budova bude nielen ekologická, ale aj flexibilná. V prípade, že v budúcnosti poklesne v Rači počet detí, bude ju možné zmeniť na zariadenie sociálnych služieb.

Víťazom verejného obstarávania sa stala firma KAMI PROFIT, ktorá už realizovala napríklad rekonštrukciu základnej školy Plickova v Rači, aj základnej školy v Záhorskej Bystrici.