Divadlo Aréna odohrá jedno z najúspešnejších predstavení v Dome kultúry v Pezinku

227
Divadlo Aréna odohrá úspešné predstavenie v Dome kultúry v Pezinku
Divadlo Aréna odohrá úspešné predstavenie v Dome kultúry v Pezinku

Mesto Pezinok je centrom kultúry tohto regiónu, preto nás teší, že diváčkam a divákom prinášame dobrú správu. V pondelok 29. januára o 19.00 h odohrajú herečky a herci ďalšie predstavenie zo série predstavení v našom Dome kultúry – komédiu Ľadvina.

Katarína potrebuje novú ľadvinu a jej manžel Arnold má rovnakú krvnú skupinu. Je však ochotný svoju ľadvinu darovať? Arnold váha a Katarína sa zmieruje s tým, že novú ľadvinu nedostane. No ich kamarát Gustáv je okamžite pripravený  zastúpiť ho a darovať svoju ľadvinu. Tým sa rozpúta poriadny boj o tento orgán – ako Gustávova manželka Diana, tak aj Arnold sa začínajú cítiť nekomfortne. Arnold začne žiarliť a Diana sa cíti byť ako manželka a matka nedocenená. A tak sa ocitne v ohrození nielen dvadsaťročné manželstvo Kataríny a Arnolda, ale aj pätnásťročný zväzok Diany a Gustáva. Dôvera je v troskách, a to nielen kvôli jednej ľadvine.

Inscenácia nenechá chladným nikoho – stačí položiť svojmu manželovi alebo manželke jednoduchú otázku – daroval(a) by si mi svoju ľadvinu?

UPOZORNENIE: Počas predstavenia sa na javisku fajčí.

HRAJÚ:

Katarína – Soňa NORISOVÁ
Anold, jej muž, architekt – Marko IGONDA
Diana, lekárnička – Lenka BARILÍKOVÁ
Gustáv, Dianin muž – Gregor HOLOŠKA

Dĺžka predstavenia: 95 minút bez prestávky

O Divadle Aréna

Divadlo Aréna patrí k najstarším divadlám v Bratislave. Bolo založené v roku 1828 na petržalskom brehu Dunaja a spočiatku slúžilo ako letné divadlo, nekrytý amfiteáter. Odtiaľ pochádza aj jeho názov Aréna. Budova divadla, ktorá je architektonickým výrazným zjavom, bola postavená koncom 19. storočia a do dnešného dňa zostala v skoro nezmenenom stave. Viete, že od začiatku fungovania divadla až do konca druhej svetovej vojny účinkovalo v Divadle Aréna množstvo rakúskych, nemeckých a maďarských spoločností?

Nová história divadla sa začala písať v roku 1992, kedy svetoznámy slovenský mím Milan Sládek založil organizáciu Divadlo Aréna a o dva roky neskôr tu založil Medzinárodný inštitút pre pohybové divadlo. Pantomíma hrala prím na doskách Arény. V roku 2003 prešlo divadlo do zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja a riaditeľom sa stal herec Juraj Kukura. S jeho príchodom sa Divadlo Aréna zmenilo na viacžánrové divadlo a obecenstvo si mohlo okrem pantomímy vychutnať aj činohru,  muzikály, tanec a svoj priestor získala aj Detská univerzita ako projekt, ktorého cieľom je vychovávať novú, vzdelanú a aktívnu generáciu ľudí.

Divadlo Aréna navštevuje od novembra minulého roka Pezinok v pravidelných intervaloch. O aktuálnej ponuke vás vždy budeme informovať na stránke mesta.

Vstupenky na predstavenie Ľadvina si môžete zakúpiť na tomto odkaze, alebo v pokladni Domu kultúry Pezinok. Cena vstupenky je 19 eur (študenti: 7 eur; dôchodca/ZŤP: 8 eur).