Nové kĺbové autobusy Solaris Urbino už prišli

1970

V dňoch 11. a 12. augusta 2020 boli do Bratislavy dodané všetky vozidlá z objednanej 11-kusovej série nových kĺbových autobusov Solaris New Urbino 18. Nízkopodlažné, štvordverové, plne klimatizované 18-metrové autobusy od poľského výrobcu Solaris Bus & Coach sú v špeciálnej úprave pre linky premávajúce na letisko.

Vybavené sú policami na prepravu objemnejšej cestovnej batožiny, ktoré sú umiestnené pred druhými dverami. Vďaka svojej výbave by vyšší komfort pri cestovaní mali pocítiť aj bežní cestujúci. Autobusy sú poháňané výkonnými naftovými motormi spĺňajúcimi emisnú normu Euro 6d. Ako prvé v Bratislave sú vybavené plnofarebnými elektronickými linkovými LED tabuľami.

Nové autobusy obdržia podnikové evidenčné čísla 3221 až 3231 a mali by byť zaradené do vozovne Jurajov dvor. Do premávky budú zaradené po vybavení všetkých potrebných formalít najnejskôr od septembra tohto roka. Počíta sa s ich nasadením na linku 61, prípadne aj 96, kde sa môže uplatniť ich špeciálna úprava. Cena jedného vozidla je 312 500 € bez DPH. Autobusy boli na základe výsledkov verejnej súťaže objednané ešte v závere minulého roka.

Okrem 11 batožinových autobusov bude dodaný aj jeden autobus Solaris New Urbino 18 v autoškolskej úprave pre výcvik nových vodičov.

Zdroj: imhd.sk