Nové Mesto pokračuje v modernizácii ciest a chodníkov

533

Mestská časť Nové Mesto pokračuje v modernizácii ciest a chodníkov. Stará miestna cesta na Ovručskej ulici je už minulosť, pred pár dňami mestská časť pôvodný povrch vyfrézovala a „zaliala“ novým asfaltom.

„Teším sa aj z nových chodníkov, ktoré sme vyriešili bezbariérovo. Áno, túto rekonštrukciu sme už chceli mať hotovú skôr, žiaľ, stáva sa, že z času na čas vám plány oddialia veci, ktoré skrátka neovplyvníte. Raz to bola nevyhnutná rekonštrukcia teplovodov v tejto lokalite, druhý raz pozdržanie prác súviselo s kapacitnými možnosťami dodávateľa, ktorého má mestská časť vysúťaženého a jeho služby využíva aj hlavné mesto, okrem iného na rekonštrukciu Vajnorskej ulice),“ približuje na sociálnej sieti starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Na rade je teraz parčík pred Komunitným centrom na Ovručskej

Mestská časť od začiatku načúva požiadavkám miestnych obyvateľov, ich pripomienky a podnety bude vyhodnocovať, aby vynovený priestor bol taký, aký si ho želajú a samozrejme aby sa tam našiel aj priestor pre zeleň.

„Komunikácia s obyvateľmi prebieha ďalej, samotnú realizáciu parčíka radšej necháme na jar, aby sa vytvoril dostatočný priestor pre jeho vhodné riešenie,“ dodáva.

Zdroj: Rudolf Kusý