Darujme si Vianoce: Rozbehli sme kampaň na podporu očkovania

4351

Vo viacerých slovenských mestách sa v sobotu začala kampaň zameraná na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19 Darujme si Vianoce. Rozhodnutie dať sa zaočkovať podporujú viaceré osobnosti kultúrneho života, športovci aj politici, ktorí vyšli do terénu.

Do celoslovenskej kampane Darujme si Vianoce sa zapojil aj Bratislavský samosprávny kraj. Veľkokapacitné očkovacie centrum Bratislavského kraja na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) navštívil v sobotu doobeda podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík. V poobedňajších hodinách ho zasa navštívil minister životného prostredia SR Ján Budaj a v utorok minister vnútra Roman Mikulec. V stredu 15. decembra navštívila župné očkovacie miesto v Auparku vicepremiérka Veronika Remišová.

„Bratislavský samosprávny kraj (BSK) eviduje záujem o očkovanie, postupne rastie. V sobotu 11. decembra by sa na NFŠ malo zaočkovať približne 2500 ľudí,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba s tým, že sa ľudia očkujú najmä treťou dávkou proti ochoreniu COVID-19.

Mobilizačný týždeň na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19 pripravilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v spolupráci so samosprávami. Cieľom kampane je podporiť záujem o očkovanie a prispieť k väčšej zaočkovanosti Slovenska. Za dôležité považuje rezort zdravotníctva aj zvýšiť informovanosť o dôležitosti očkovania.

„Takto symbolicky pred Vianocami sa tisícky ľudí rozhodli, že využijú benefity očkovania, medzi ktorými je bezpochyby nielen ochrana zdravia, ale aj sloboda. Náš nepriateľ je spoločný a spoločne proti nemu vieme aj zvíťaziť. Dovolím si vyzvať aj starších spoluobčanov, aby už neváhali a prišli sa dať zaočkovať. Sám som zaočkovaný a aj dnes som videl, ako lekári trpezlivo odpovedali na všetky otázky, ktoré im ľudia kládli možno aj zo strachu,“ zhodnotil minister životného prostredia Ján Budaj.

Návšteva ministra Mikulca v župnom Veľkokapacitnom očkovacom centre.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský pozval k očkovaniu všetkých, ktorí dostanú druhú alebo tretiu dávku vakcíny, ale aj tých, čo ešte zaočkovaní nie sú. Lekári odpovedia aj tým ľuďom, ktorí majú v súvislosti s očkovaním strach či nezodpovedané otázky.

Kampaň, počas ktorej bude pripravené maximálne množstvo očkovacích kapacít na celom Slovensku, potrvá do 17. decembra. Očkovať sa ľudia môžu v 65 nemocniciach, 27 poliklinikách, 19 veľkokapacitných očkovacích centrách 602 ambulanciách a je naplánovaných 178 výjazdov v obciach. Pripravených je viac ako 100.000 vakcín pre registrovaných a tiež desiatky tisíc pre neregistrovaných záujemcov.

Ján Budaj v očkovacom centre BSK:

Zdroj: TASR
Foto a video: Jana Šantavá (BSK)

Fotografie z návštevy ministrov Sulíka a Budaja nájdete kliknutím na TENTO ODKAZ a z návštevy ministra Mikulca NA TOMTO LINKU.