Nové Mesto začína s rekonštrukciou vonkajšieho areálu Školak klubu

803

Mestská časť Nové Mesto má v pláne urobiť každý rok aspoň jedno športovisko. Momentálne začína s rekonštrukciu vonkajšieho areálu Školak klubu na Riazanskej, kde len nedávno dokončili modernizáciu vnútorných priestorov.

„Vlani sme urobili pekný športový areál Ladzianskeho na Kramároch a začali sme rekonštruovať športový areál na Pionierskej. Tento rok sme Pioniersku dokončili a pokračujeme ďalej,“ približuje starosta Rudolf Kusý na sociálnej sieti.

Vynovený viacgeneračný areál bude slúžiť tak miestnej komunite, ako aj deťom zo Základnej školy Riazanská a Materskej školy Letná.

Mestská časť zrekonštruuje multifunkčné aj florbalové ihriská – vymení tu povrchy za nové a moderné, okolo multifunkčného ihriska pribudne bežecký ovál a vynoví doskočisko. Deti sa môžu tešiť na nové dopravné ihrisko a na zónu s rôznymi hracími prvkami, pribudnú tu nové chodníky, lezecké prvky, lavičky, aj stojany na bicykle a viacgeneračná oddychová zóna s malým pódiom pre rodičom s deťmi aj seniorov. „V novembri sme hotoví,“ dodáva starosta.

Zdroj: Rudolf Kusý